Plaatide mõõdud

2750 x 1830 mm

Melamiinplaat

Melamiin on vaiguga immutatud kõrgsurve pressimisel saadav kattepaber (paksusega u 0,2 mm), millega kaetakse mööbliplaat. Tegu on sünteetilise materjaliga, mida nimetatakse sageli kunstspooniks. Melamineeritud puitlaastplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega. Melamiiniga katmine annab mööblile vastupidavuse temperatuurile, niiskusele ja kodukeemiale. Laminaadile trükitakse erinevat puitimitatsiooni, mistõttu see on odavam kui spoon, kuid jätab mööblist väga tehisliku mulje.
Dekoormelamiinide valik on väga lai, enamlevinud on naturaalse puidu imitatsiooniga variandid (nt pöök, kask) või laustoonid valge, hall.
Melamiinplaat on puitlaastplaat, mille pind on kaetud õhukese immutatud paberi kihiga. Melamiinplaat on tugev materjal, mis võib väga edukalt jäljendada naturaalset spooni, olles seejuures tunduvalt odavam. Plaate on erineva paksusega, kuid põhiliselt kasutatatakse 16mm paksuseid plaate. Melamiinplaat on soodsa hinnaklassiga materjal, millest valmistatakse enamjaolt mööbli korpuse detailid. Melamiinplaate kasutatakse mööblitööstuses peamiselt kappide korpuste ja uste valmistamiseks (näiteks köögimööbel, bürookapid).

Laoseisus on ainult 16 x 2750 x 1830 valget melamiini.    Plaatide paksused

    16 mm